Yeni Nesil (http://www.teknikbilgisayar.tk)

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HABER
Sitene Ekle

DUYURU PANOSU

KODBUL

www.teknisyen.tk

Lütfen Sitemizden Yararlanmak İçin Üye Olun - Yönetici Onay Vermeden Üyelik Aktif Olmaz

Yaşar Öztürk

Güzel Söz
Ruhuna Virüs Bulaşmış Müslümanlar İçin En İyi Antivirüs Namaz ve Kuran'dırAnne ve Baba Sözü Altın Gibidir Ama Nedense Evlada Bıçak Gibi Gelir, Taki Evlat Baba veya Anne Olana KadarZaman Su Gibidir Akıp Gider Dün Çocuktun Bugün Genç Yarında Olacaksın İhtiyar Bu Yüzden İslam Gemisini Kaçırmadan Bir An Önce Binin Bu Gemiye Yoksa Yarın Çok Geç Olabilir...........
En son konular
» Windows Live Messenger Son Sürüm ve Windows Installer 3.1
sistemim kafayı yedi yardım EmptyÇarş. Ara. 09, 2009 12:34 pm tarafından Teknisyen

» sistemim kafayı yedi yardım
sistemim kafayı yedi yardım EmptyPtsi Mart 30, 2009 5:34 pm tarafından dertlidolap

» Notebook Tamir
sistemim kafayı yedi yardım EmptyPtsi Mart 23, 2009 1:42 pm tarafından Teknisyen

» Nod32 Antivirüs
sistemim kafayı yedi yardım EmptySalı Mart 17, 2009 3:00 pm tarafından Teknisyen

» Apple, iPhone 3.0
sistemim kafayı yedi yardım EmptyC.tesi Mart 14, 2009 11:23 am tarafından Teknisyen

» Nokia Yeni Cep Telefonu 8800 Gold Arte
sistemim kafayı yedi yardım EmptyC.tesi Mart 14, 2009 11:19 am tarafından Teknisyen

» Google Earth/Ocean Atlantis'i mi Buldu?
sistemim kafayı yedi yardım EmptyC.tesi Mart 14, 2009 11:15 am tarafından Teknisyen

» Bilgisayar Toplama
sistemim kafayı yedi yardım EmptyPerş. Mart 12, 2009 1:11 pm tarafından Teknisyen

» Bilgisayarın Tanımı
sistemim kafayı yedi yardım EmptyPerş. Mart 12, 2009 1:06 pm tarafından Teknisyen

Radyo

Kardelen FM 'de Şu An

RSS akısı

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

--
Öztürkler BilgisayarTürkçe Arama Motoru Firma rehberi

sistemim kafayı yedi yardım

2 posters

sistemim kafayı yedi yardım Empty sistemim kafayı yedi yardım

Mesaj  dertlidolap Ptsi Mart 30, 2009 12:23 pm

öncelikle arkadaşlar hepinize selamlar. benim sistemde devamlı explorer.ex hatası veriyor ve masaüstü birden gidiyor birde c: sürücüye giremiyorum zaten explorer hatası ordan başlıyor ne yapmalıyım acil yardım Sad Sad Sad

dertlidolap

Erkek Mesaj Sayısı : 2

sistemim kafayı yedi yardım Empty Merhaba Arkadaşım

Mesaj  Teknisyen Ptsi Mart 30, 2009 5:25 pm

Sana şöyle yardımcı olayım eğer explorer.exe hatası varsa bu şu anlama gelir (c:\windows\explorer.exe) bu dosyadan dikkatli bakarsan görürsün 2 tane vardır
sistemim kafayı yedi yardım Explor12

Yapman gereken combofix kullanmak
sistemim kafayı yedi yardım Erunt
url adresi http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

ComboFix
Bir malware temizleme yazılımı olan Combofix flashdisk ve nadir de olsa dikkatsiz yazılan CD'lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun dosyasını başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan siliyor.

Amvo.exe Nedir?
Popüler antivirüs yazılımlarının neredeyse hiçbirinin tam çözüm sunmadığı bu zararlı uygulama kendini system32 klasörünün altına atıyor. En tehlikeli özelliği ise sisteminize bulaştıktan sonra kendini kopyalaması ve gizlemesi.

Amvo.exe'nin Zararları Nedir?
Yerleştiği sistemin performansını fazlasıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda "Gizli" durumda olan klasörlere erişilmesini engelliyor, yazılım bulaştıktan sonra "Klasör Seçenekleri > Görünüm" bölümünden tüm klasörleri görünür yapsanızda sonuç değişmiyor.

Amvo.exe'den Nasıl Kurtulurum?
ComboFix'i bilgisayarınıza indirin ve masaüstüne aldıktan sonra çalıştırın (Vista kullnıcıları programın üzerine sağ tuş ile tıkladıktan sonra "Yönetici Olarak Çalıştır" seçeneğini kullanmalıdır). Eğer bilgisayarınız "Güvenli Kip"te değilse aktif olan tüm güvenlik yazılımlarını ve pencereleri kapatın. Karşınıza çıkan yönergelere "Evet/Yes" diyerek ilerleyin, hızlı bir taramadan sonra ComboFix gerekeni yapacak ve sonuçları C:'nin içerisine attığı log dosyasında size bildirecektir.

Not: ComboFix ile temizlik yaptıktan sonra alternatif olarak Dracula Virüs Temizleyici yazılımı ile tarama yaptırıp mevcut autorun.inf dosyalarını sistemden temizlemenizde fayda var.

Tavsiye: Autorun şeklindeki bu tip zararlı yazılımlardan kısmen de olsa korunmak için bilgisayarınıza taktığınız flashdisk ve CD'leri Otomatik Başlangıç Seçeneğinden değil "Bilgisayarım"dan ilgili sürücünün üzerine sağ tuş ile tıklayıp "Araştır sekmesinden açmanızda fayda var.
Teknisyen
Teknisyen
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 75

https://teknisyen.yetkin-forum.com

sistemim kafayı yedi yardım Empty Selam Forum

Mesaj  dertlidolap Ptsi Mart 30, 2009 5:34 pm

Teşekkürler teknisyen bu combofix nasıl kullanılıyor bilmiyorum deneyeceğim yardımın için sağol

dertlidolap

Erkek Mesaj Sayısı : 2

- Similar topics